Загартовування дітей водою, у воді

Загартовування дітей водою – декілька слів. Коли в нас народжується дитинка перед нами постають питання, щодо того, як дитинку вдягати, купати, розвивати та інше. Одне з питань, яке сприймається з острахом, питання про загартування. Як дитину загартувати, щоб не нашкодити?
Загартування стосується всіх сфер діяльності, активності малюка, але сьогодні я б хотіла розглянути загартовування під час купання та плавання.

Загартовування дітей водою. Крок 1. Температура води під час купання.
Більшість неонатологів, педіатрів нам рекомендують купати діток при температурі води 36-37 градусів і ми з цього почнемо. Перші 2-3 купання немовляти ми проводимо при вище зазначеній температурі. Наступні купання ми проводимо при температурі 33 градуси. Коли дитинці виповнюється місяць ми зменшуємо температуру водички до 32 градусів, з кожним наступним місяцем зменшуємо температуру води на один градус.
!!! Запам’ятайте, якщо ви купаєте дитину при температурі 37 градусів і ініціюєте малюка активно рухатись, плавати то відбувається перенавантаження на серцево-судинну систему!!!
Увага! Спостерігайте за реакцією дитини, коли появляються негативні реакції не доводьте до плачу, а закінчуйте купання.

Загартовування дітей водою. Крок 2. Не має обмежень по перебуванню дитини у воді!
Якщо дитині подобається купатись і бавитись у воді нехай вона це робить. Дитинка зароджувалась та сформувалась у воді і адаптована до перебуванню у воді.

Загартовування дітей водою. Крок 3. Обливання.
Дуже часто ми зустрічаємось з тим, що обливання проводять після купання чи плавання, якщо ваша дитина реагує на це позитивно ви можете це поєднувати. З чого починати? Перед купанням ми набираємо горня (відеречко, мисочку чи ін.. посуд для нас доступний) водички з ванночки в якій будемо купати немовля і відставляємо, або готуємо горня водички, але на градус менший від тієї в якій купаємо немовля (якщо купаємо при температурі 37, то готуємо водичку 36 градусів) в кінці купання обливаємо малюка з головою. Коли малюк стало купається, плаває в температурі води 29-32 градуси спершу обливаємо температурою нижче градусом, надалі зменшуємо її на градус в тиждень. Проте процедуру обливання ми рекомендуємо відділяти від купання та плавання.

Загартовування дітей водою. Крок 4. Температура повітря під час купання.
Часто ми отримуємо рекомендації такі, що потрібно у місці де буде проводитись купання підтримувати тепле повітря, закривати двері у ванну кімнату. Ми рекомендуємо залишати двері у ванну відкритими, щоб кімната добре провітрювалась, так дитинка буде себе комфортніше почувати.

Загартовування дітей водою. Крок 5. Контакт з холодною водою.
Ось декілька варіантів, а ви можете обрати найприйнятніший варіант для себе чи комбінувати їх. Варіанти контакту з холодною водичкою:
А. Беремо рукавичку чи мочалку мочимо в холодній водичці і обтираємо дитинку.
Б. Набираємо у ванну 2 см холодної води і допомагаємо дитинці походити, похлюпатись, побавитись у воді.
В. Набираємо тазик холодної води і даємо дитині можливість побавитись у цій воді іграшками, похлюпати ручками.
Г. Обливання з головою холодною водою.

Матеріал підготувала тренер з раннього плавання – Божена-Софія Шпак. Якщо Вас цікавлять заняття у “Клубі раннього плавання для дітей “Китенятко” – напишіть нам вже зараз!

Один коментар до “Загартовування дітей водою, у воді”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *