Розвиток дитини у воді, цінність занять

Розвиток дитини у воді – як це відбувається? Систематичні відвідування занять забезпечують навантаження, розвиток та зміцнення різних груп м`язів, закладення основ стилів плавання, пірнання.

Також заняття в басейні мають загартовуючий вплив на організм дитини. Якщо заняття відвідуються з 2 місяців життя то при систематичності виконання певних вправ постійно активізуємо рефлекси, які з часом переходять у свідомі дії дитини (рефлекси плавання, затримки дихання, відштовхування та ін.), що значно полегшує навчання плаванню, пірнанню. Також заняття включають розвиваючий блок, який орієнтований на інтелектуальний та психологічний розвиток дитини. В ході занять між дитиною та мамою/татом налагоджується емоційний контакт, відпрацьовуються та прокращуються відчуття довіри, любові, близькості.

Одне з головних принципів занять передбачають навчити батьків та дітей позитивному спілкуванню з водою,зміцнити організм дитинки, а навчання плаванню та пірнанню виступає, як позитивний побічний ефект. Також використовуються ігри, які мають комунікативну функцію, де дітки взаємодіють з іншими дітками, а батьки виступають, як помічники.

Заняття для діток базуються на авторській методиці Т.Азаренко “Як рибка у воді”. Розвиваючий блок, який присутній в кожному занятті представлений у формі ігор, які побудовані з використанням різних методик (Марії Монтессорі, Глена Домана, Зайцевих, Олени Соміш та власними доробками). Всі вправи та ігри супроводжуються віршами, піснями, казками, або історіями. Вже через недовгий період часу батьки можуть помітити позитивні зміни в фізичних можливостях своєї дитини. Наприклад, немовлята швидше і краще починають тримати голівку, ставати на четвереньках, сідати та ставати на ніжки ніж однолітки. Переважно, діти, які відвідують наші заняття є більш активними, загартованими.

Не менш важливим є не лише фізичний розвиток дитини, але й психологічний, налагодження, гармонізація стосунків з мамою та татом. Після періодичних занять дитинка вчиться плавати на животі, на спині, різними стилями (спершу за допомогою допоміжних засобів нарукавників, ластів, дощечок, нудлів), пірнати і з часом збільшувати затримку дихання, синхронному зануренню. В ході навчання плаванню та нирянню батьки є незамінними помічниками, одним цілим з своїми крихітками, з часом після 2 – 3 років дітки стають більш самостійними і батьки стають партнерами, а згодом вже спостерігають за ними на суші. У розвиваючих блоках дітки знайомляться з природою та її жителями, вивчають пори року, явища природи, кольори, форми, букви, слова, розвивають увагу, уяву, логіку, дрібну моторику.

На рахунок програми. В мене на кожен етап заняття є відповідні вправи, я їх використовую, або по порядку, або дивлюсь на дітей і інтуїтивно підбираю те, що доцільніше. Загальна програма заняття складається з 3 частин:
1. Підготовчий це розминка ніг, рук, спини, плавання на животі, спині, відпрацювання стилів плавання,
2. Основний це підготовка до пірнання, пірнання,
3. Завершальний ігри, плавання, плавання з мамою, динамічна гімнастика. Але це основа для інструктора…

Матеріал підготувала тренер з раннього плавання – Божена-Софія Шпак. Місця для занять в групах обмежені, якщо є бажання записатись і придбати абонемент в “Клубі раннього плавання для дітей “Китенятко” у місті Львів – телефонуйте нам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *