Перше заняття – плавання для дітей-немовлят

Перше заняття в басейні, або як допомогти собі та дитині максимально швидко адаптуватись до нового.

Перші заняття у басейні хвилюючі для мами та тата і великий новий досвід для дитинки, який може сприйматись не завжди позитивно. Для люблячих батьків дуже важливо, щоб заняття для їх малюка несли собою позитивні переживання, добру казку, а не сум та слізки. Але чи можна створити дитині свято у нових умовах?

Щоб створити комфорт для дитини в першу чергу створюємо комфорт для мами та тата, які прийшли на заняття. Чудово, якщо вперше батьки потрапили в басейн безпосередньо не на заняття в якому будуть брати участь, а на своєрідну екскурсію. Все нове навіть для дорослих є стресовим. Тому гарно знайомимось з приміщенням і його складовими, де ви будете переодягатись з малюком, душовою, де ви будете митись, басейном, де ви будете плавати. Обов’язково подивіться на заняття, щоб зрозуміти в якому ритмі воно проходить, як воно проводиться, ким воно проводиться, познайомтесь з інструктором в якого ви будете займатись. Потурбуєйтесь про те, щоб ви вже на день заняття мали всі необхідні речі такі, як аквапамперс для дитинки, шапочки для плавання.

Важливим є те, щоб ви розказали вашій крихітці заздалегідь про те, що скоро ви підете в басейн, про те, що ви будете там робити. Навіть якщо вашому малюку пару місяців всеодно розкажіть йому про все, налаштуйте себе та малюка на позитив. Це важливо не лише для малюка, але й для вас, адже коли ви розказуєте своїй дитинці про подальші плани це допомагає пропрацювати ситауцію в якій ви будете і коли попадете в неї реально, внутрішньо ви більш готові до неї.

Далі намагаємось створити умови де батьки з малятами можуть спокійно підготуватись до заняття, переодягнутись, помитись. Але складовою цього є пунктуальність батьків. На заняття старайтесь приходити заздалегідь, щоб без зайвого поспіху переодягнутись. Коли часу замало, часто мама/тато починає хвилюватись та спішитись в наслідок чого це хвилювання передається дитині де починаються перші негативні емоції малюка. Продумайте такий собі сценарій заходу в басейн, а саме чи перше ви будете переодягати дитину чи себе, можливо, на перші рази ви прийдете разом з помічником, щоб поки ви переодягаєтесь хтось потурбувався про вашу дитинку. Через декілька занять ви адаптуєтесь до процесу і зможете без проблем все робити самостійно.
Коли ви вже готові і заходите в басейн, обов`язково дайте знати інструктору, що ви перший раз на занятті. Якщо ваш малюк чудово реагує на все, що відбувається починаємо заняття. Коли ж малюк зтурбований та плаче то інструктор показує адаптаційні вправи для вас, ігри, які допоможуть малюку отримувати радість від спілкування з водичкою та вами. Дуже часто малюк буває капризний через надмірно напружений внутрішній стан батьків, їхні страхи. Дорогі мами та тати, спробуйте максимально розслабитись і отримувати задоволення від того, що відбуватиметься, адже наші заняття супруводжуються чудовими іграми, піснями. Не бійтесь довіритись інструктору, адже це ваш помічник, який максимально спробує допомогти, щоб все пройшо чудово. Не бійтесь труднощів, сльози малюка не означають, що заняття для вас завершене, це означає, що ключ до вашої крихітки був підібраний не правильно і слід продовжувати далі. Ще раз наголошую на персоні інструктора, адже його досвід та знання, допоможуть вам максимально правильно все зробити, щоб отримати в подальшому хороший результат та позитивні емоції. Пам’ятайте, що за перші заняття ваш малюк зразу може не захотіти робити всі вправи, ваш малюк зразу не попливе і не почне пірнати і це не є вашою метою на початок. Для вас важливим є радість спілкування один з одним та водичкою, а плавання та пірнання буде класним побічним ефектом.

Проте це ще не кінець, після заняття ваш малюк може бути втомленим і голодним, тому обов’язково візьміть з собою в басейн перекуску для малюка. Досвід показує, що ті малюки, які вже сидять і можуть щось погризти дуже задоволені коли їх вдягнуть посадять з смачненьким, а мама чи тато тим часом мають вільні хвилини, щоб переодягнутись та зібрати свої речі.

Коли все вже пройдено, не забувайте похвалити дитинку, розказати ще раз, як було весело та цікаво, навіть, якщо все було не зовсім гладко, розкажіть, що ви скоро знову прийдете на заняття і будете гарно плавати, робити різні вправи та бавитись у цікаві ігри.
Бажаємо вам успіхів у всіх ваших починаннях! І з радістю чекаємо на вас на заняттях у нашому Клубі раннього плавання для дітей “Китенятко” (розвиткове плавання для дітей від 0, 1, 2, 3 та 4 роки)!

Матеріал підготувала тренер з раннього плавання – Божена-Софія Шпак. Якщо Вас цікавлять заняття у “Клубі раннього плавання для дітей “Китенятко” – напишіть нам вже зараз!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *